2015 m. rugpjūčio 22 d., šeštadienis

Tortas "Žirafa"

                
                      Prabėgus mano dukrytės 12-os metų šventei, sugalvojau, kad turiu su jumis pasidalinti šiuo paprastučiu ir labai skaniu tortuko receptuku. Tikras šio tortuko pavadinimas yra: "Žirafa", tačiau pasitaiko, kad ne visiems pavyksta įgyvendinti recepto  instrukcijos, ne išimtis ir man. Iš esmės recepte pateikti ingredientai bei jų kiekiai atitiko visą eigos kokybę, tačiau paskutinis torto "potėpis" man nepavyko. Tačiau radau puikią išeitį, apdėjus braškėmis, tortas įgavo nepaprastai puikų skonį, netgi manau, kad jos puikiai čia tiko, nors recepte jų ir nebuvo.
                     Tad pateikiu tikrąją recepto instrukciją:
                      Reikės šių produktų:
                      3/4 stiklinės pieno;
                      3/4 stiklinės grietinėlės (35 proc. riebumo);
                      300 g. paprastų sausainių;
                      ~100 g. sviesto;
                      100 g. marshmallow saldainių (baltų didesnių);
                      300 g. pieniško šokolado;
                      2 vnt. plaktų kiaušinių;
                      maža pakuotė vanilinio cukraus.
                      Gamyba:
                      Sausainius sumalkite per "mėsmalę", arba buitiniu smulkintuvu. Supilkite tirpintą sviestą ir viską gerai sumaišykite. Mase apdenkite 21 cm skersmens formos dugną bei jos šonus. Gerai suspauskite. Formą dėkite į orkaitę, kuri buvo įkaitinta iki 160 laipsnių temp. 10 minučių.
                       Į puodą supilkite pieną bei grietinėlę. Kaitinkite, pastoviai maišykite, kad neprisviltų, neleiskite užvirti. Kai tik pasirodys burbuliukai, nukelkite nuo ugnies ir sudėkite šokoladą.  Išmaišykite iki vienalytės masės. Pridėkite vanilinio cukraus. Supilkite plaktus kiaušinius ir lėtai plakite, kol masė bus vientisa. Masę supilkite ant sausainių pagrindo. Dėkite į orkaitę 15-20 minučių, arba kol masė sutirštės.  Išimkite iš orkaitės ir dar ant karštos masės sudėkite saldainius per visą formą. Tada orkaitės kaitrumą padidinkite iki 180 laipsnių temp. ir dėkite tortą 1-2 minutėms, kad viršus gražiai paruduotų. (Šioje vietoje man nesigavo, todėl viršų apklojau braškėmis).
                       Užsikaiskite puodelį žolelių arbatos ir mėgaukitės nuostabiu torto gabalėliu. GERO APETITO.
                       Recepto šaltinis: čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą